fbpx
Sepet: 0 items 0,00 ₺ 0

Ölrüsem Ne Olur

RP İpucu

Karakterinizin ne hissettiğini Outgame olup karşınızdakilere anlatmayın. Bunu Ingame olarak anlatın. Şöyle düşünün gerçek hayatta ne hissettiğinizi davranışlarınızla sözlerinizle ifade etmedikçe kimse bilemez. Oyunda da bunu göz önünde bulundurarak oynayın.

Oyunda zehirlendiniz, cenk ederken ruhunuzu teslim ettiniz, muhabbet ederken boğazınızı kestiler, işler yolunda gitmedi ve intihar ettiniz. Karakteriniz artık yok, peki ne yapacaksınız?

Öncelikle öldüğünüz yerde bir 10-15 dakika bekleyin. Sizin cesedinizi soymak isteyen oyuncular olabilir ya da oyundaki arkadaşlarınız sizi defnetmek isteyebilirler. Kim bilir belki de oradan geçen güçlü bir rahip sizi diriltir ya da başka bir yolla geri döndürülürsünüz. Ayrıca oyun öldüğünüz yerde devam ediyorsa sahne devamlılığı ve gerçekliğin bozulmaması için de ceset olarak kalmaya devam etmelisiniz.

10-15 dakika geçti. Sizinle kimse etkileşime geçmiyor ve geçmeyeceğinden eminsiniz. Etrafta da oyuncu yok. Olsa bile kalkıp gitmeniz kimseyi rahatsız etmeyecek durumda. O zaman kalkıp Ölü Bekleme Noktası’na geçmelisiniz. Ölü Bekleme Noktası oyun başlamadan önce size hakemler tarafından gösterilir. Genellikle Masa Hakemi’nin yanına kurulur ve oyun alanından biraz uzaktır.

olu_bekleme_noktası_spawn_point_larp_larpes

Ölü Bekleme Noktası

Olu_Oyuncu_Dead_Player_larp_larpes

Ölü Oyuncu

Ölü Bekleme Noktası’na geldiniz. Burada Masa Hakemi sizinle ilgilenecektir. Burada yüksek ses çıkarmamaya dikkat etmelisiniz. Yaşayan oyuncularla etkileşime geçmemelisiniz. Ölü bir oyuncuyla konuşan yaşayan bir oyuncu hakemler tarafından tespit edilirse genelde delirtilir ve karakterini artık deli olarak oynamak durumunda kalır.

Merak etmeyin oyunun kalanını burada beklemeyeceksiniz. Eğer gerekliyse size ilk başta Canlandırma Karakter verilecek. Canlandırma Karakter’den sonra size yine normal bir karakter verilecek ve oyununuza yeni bir karakterle devam edeceksiniz. Canlandırma Karakter durumu yoksa ortalama bir yarım saat bekletilebilirsiniz.

Minimum 4 characters