fbpx
Sepet: 0 items 0,00 ₺ 0

Karakter Türleri

RP İpucu

Çok önemli bir şey olmadıkça outgame’e çıkmayın. Ingame yemek yiyebilirsiniz, dinlenebilirsiniz hatta tuvalete de gidebilirsiniz. Bunlar için oyundan çıkmayın.

Canlandırma Karakter: Oyunda bazı sahnelerde kullanılmak üzere hazırlanmış karakterlerdir. Bir yaratık baskını, köyün yakınlarından geçen bir kervan ya da anlık peyda olan haydutlar bu karakterlere örnektir. Bu karakterler oyunun sadece belirli bir bölümde bulunurlar ve sonrasında oyundan çıkarlar. Genellikle ölmüş oyuncular ana karakterini almadan önce nefes alsınlar diye ve oyuna renk katmak için bu karakterleri alırlar.

hazır_karakter_character_larp_larpes_eskisehir

Hazır Karakter Örneği

Hazır Karakter: Her şeyi hakemler tarafından hazırlanan karakter tipidir. Bu karakter tipinde oyuncuya bir çerçeve verilir ve içini doldurması beklenir. Karakter gelişimine oyuncu müdahale edemez ama oyuncu karakter çerçevesini terketmeden oyunda istediğini yapabilir. Hazır Karakter dendiğinde kısıtlı bir NPC aklınıza gelmesin. Yine Öznel Karakterlerde olduğu gibi Hazır Karakterler de oyun içerisinde özgürdürler.

NOT: Aile mekaniği geldikten sonra, Hazır Karakter ve Öznel Karakter birbirlerine çok yaklaşmışlardır. Hazır Karakter de dahi oyuncu ismini geçmişini ve çoğu şeyi kendi belirlemekte ve yeteneklerini oyun içerisine yaptıklarıyla kazanmaktadır.

canlandırma_karakter_character_lar_larpes_eskisehir

Yaratık Canlandırması Yapan Bir Oyuncu

Anlaşmalı Oyuncu: Oyun alanında hakemlere yardımcı olan karakterlerdir. Genellikle belirli mekaniklerin denenmesinde ve bu mekaniklerin çalışmasında görevlidirler. Rol avcılığı yapmaktadırlar ve yeri geldiğinde gözetmen hakemlikte yapabilmektedirler.

Öznel Karakter: Oyuncunun kostümünden geçmişine, ideallerinden zayıflıklarına ve kalan her şeyini kendi planladığı karakter tipidir. Sadece belirli ekipmanlar LARPES tarafından bu karakterlere temin edilir. Kalan her şey oyuncunun elindedir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise bu karakterler 0’dan başlar, eğer oyuncunun hiç puanı yok ise. Kendi karakterini hazırlayan oyuncu, öncelikle bunu hakemlere bildirmelidir ve onay aldıktan sonra oynayabilir. Bir oyuncu kendi karakterini hazırlamadan önce mutlaka bir kere Hazır Karakter almak zorundadır.

anlasmali_oyuncu_larp_larpes_eskisehir

Tüccar ve Çırağı

Minimum 4 characters